شرکت در این سمینار رایگان می باشد

📅 زمان: پنجشنبه مورخ پنجشنبه 3بهمن از ساعت 17الی 19
🏢 مکان: دانشکده نفت تهران جنب مترو طرشت

محورهایی که در سمینار مورد بحث قرار خواهند گرفت:

🔹 چگونه در آزمون موفق شویم؟
🔹 تکنیک های تست زنی!
🔹مدیریت زمان!
🔹بودجه بندی و تحلیل سوالات آزمون!
🔹بررسی سوالات پرتکرار آزمون سالهای گذشته

  •  

آنچه درباره ی آزمون نظام مهندسی باید بدانید!

آزمون های نظام مهندسی یکی از پر جمعیت ترین آزمون های سراسر کشور است . این آزمون سالیانه حدود 20000 شرکت کننده دارد که از این بین فقط ده درصد آن ها موفق به قبولی می شوند. همانطور که می‌دانید این آزمون‌ها و در نهایت اخذ پروانه اشتغال به کار از سوی سازمان نظام مهندسی یکی از مهمترین مراحل زندگی مهندسان عمران در فرایند کاری آن ها می باشد. با توجه به اینکه چند سالی می باشد که معرفی ناظر برای پروژه های ساختمانی توسط سازمان نظام مهندسی صورت میگیرد و مالکان نقشی در تعیین آن ندارند همچنین مساله اجباری شدن حضور مجری در پروژه ها باعث گردید تا مهندسان امید داشته باشند پس از اخذ پروانه اشتغال به کار و موفقیت در آزمون های نظام مهندسی امکان دریافت پروژه ای برای نظارت و اجرا را داشته باشند. از این رو قبولی و موفقیت در این آزمون می تواند برگ برنده ای برای هر مهندس باشد که گاه با عدم اطلاع از راهکارهای مناسب، انگیزه برای تلاش جهت موفقیت، جای خود را به استرس و ترس از عدم موفقیت می دهد. در این راستا و به جهت سهولت در قبولی آزمون و کسب پروانه اشتغال ، انجمن مهندسان عمران تهران با تجربه موفق در آزمون های گذشته سمینارآمادگی آزمون های نظام مهندسی نوبت دوم 98 را برگزار می کند.

آزمون نظام مهندسی

آزمون نظام مهندسی چطور است؟

آزمون نظام مهندسی برای رشته های مهندسی عمران و معماری در سه گرایش محاسبات-طراحی، نظارت و اجرا ‌برگزار می شود که هر آزمون ۶۰ سوال و حد نصاب قبولی ۵۰‎٪ می باشد و معمولا درصد ها به سمت بالا گرد می شوند، یعنی برای قبول شدن در آزمون حداقل باید به ۳۰ سوال صحیح پاسخ دهید. لازم به ذکر است که آزمون دارای نمره منفی است که هر سه سوال غلط، یک سوال صحیح را حذف میکند. همچنین آزمون در تمام رشته و صلاحیت ها به صورت جزوه باز می باشد.

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسی چیست؟

فارغ التحصیلان رشته های مهندسی پس از گذشت سه سال از تاریخ اخذ مدرک کارشناسی (در حالت پیوسته), دو سال از مدرک کارشناسی ارشد و یک سال از مدرک دکتری خود می توانند جهت شرکت در ازمون نظام مهندسی اقدام کنند. در حالت کارشناسی ناپیوسته، هر 5 سال فاصله از زمان مدرک کاردانی تا کارشناسی،یکسال از زمان انتظار سه ساله فوق را کاهش می دهد( البته در شرایط یکسان و مرتبط بودن رشته کاردانی با کارشناسی). توجه: ملاک محاسبه سنوات مورد نیاز آزمون، از روز فارغ التحصیلی تا روز برگزاری آزمون (نه روز ثبت نام) می باشد و حتی یک روز کسری هم پذیرفته نخواهد شد. شرکت در آزمون نیازمند عضویت در سازمان نظام مهندسی نمی‌باشد. افرادی که کارت پایان خدمت ندارند نیز می‌توانند در آزمون شرکت کنند و در صورت قبولی، به مدت ۴ سال فرصت دارند تا با پایان دوره سربازی خود و اخذ کارت پایان خدمت، اقدام به ثبت نام در سازمان و دریافت پروانه خود کنند. پس توجه داشته باشید که قبل از دوره سربازی هم میتوانید در آزمون شرکت کرده و در صورت قبولی، به مدت ۴ سال قبولی تان رزرو می شود.

منابع آزمون نظام مهندسی چیست؟

منابع آزمون نظام مهندسی مباحث مقررات ملی ساختمان است که برای هر آزمون تعدادی از مباحث مورد سوال است، توجه فرمایید همواره ویرایش مورد نظر درج شده در سایت مقررات ملی (http://inbr.ir/?page_id=3088 )را تهیه نمایید. به دلیل عدم توجه داوطلبان به استفاده از آخرین ویرایش منتشر شده از مباحث مقررات ملی ساختمان، طرح سوالات از بخش هایی از مباحث که در ویرایش های مختلف دچار تغییرات شده اند، به یکی از موارد مورد علاقه طراحان سوال تبدیل شده است.

منابع آزمون نظام مهندسی چیست؟

چگونه در آزمون نظام مهندسی موفق شویم؟

در آزمون نظام مهندسی مهمترین موضوع مدیریت زمان می باشد و باید بتوانید در بازه زمانی مشخص شده برای هر سوال به سوالات پاسخ دهید. شما برای قبولی در آزمون، به حداقل ۳۰ سوال صحیح باید پاسخ دهید، اما باید مراقب نمره منفی هم باشید! برای قبولی در آزمون نظام مهندسی صلاحیت نظارت یا اجرای رشته عمران و معماری، می‌توان از تجربه چندین ساله اساتید برجسته سازمان نظام مهندسی بهره مند شد تا شانس قبولی و دریافت پروانه اشتغال خود را افزایش داد.در همین راستا انجمن مهندسان عمران تهران با تجربه در حوزه کلاس‌های آمادگی آزمون نظام مهندسی نظارت و اجرای عمران سمینار آمادگی آزمون های نظام مهندسی نوبت دوم 98 را برگزار می کند.

کلاس‌های فوق الذکر ویژه داوطلبین آزمون نظارت- اجرا در رشته های معماری و عمران می‌باشد که شامل ویژگی‌های زیر است‌:

1.کلیه مطالب و مفاهیم مورد نیاز برای آمادگی آزمون ، توسط اعضای هییت مدیره، مدیران و اساتید ارشد ارتقا پایه نظام مهندسی تدریس خواهد شد.

2. برای هر درس جزوه خاص و مرتبط با همان درس قبل از کلاس تهیه شده و در اختیار مهندسین قرار خواهد گرفت.

3. سرفصل‌های دوره به صورتی تنظیم شده است که شخص بتواند با یک‌بار هزینه کردن، برای آزمون نظارت و اجرا رشته عمران و معماری آماده شود.

4.با توجه به شرایط کاری بیشتر داوطلبین ، این دوره ها، در قالب 70 ساعت در روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه و در آخر از ساعات کاری برگزار خواهد شد.

5. در طول دوره تمرین ها و سوالات تکمیلی و تالیفی طراحی شده توسط اساتید در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت .

6. سوالات پرتکرار آزمون های گذشته نظام مهندسی بررسی و تحلیل خواهد شد.

7. در پایان نیز دوره ویژه کار با کلید واژه برگزار می شود.

8.مهندسین عزیز در طول دوره امکان مشاوره رایگان با مولفین ، مدرسین و مشاوران انجمن را خواهند داشت .

داوطلبین عزیز ؛

امید است با شرکت کردن در این کلاس‌ها و مطالعه جزوات ارائه شده در آزمون‌های نظام مهندسی موفق و سربلند باشید . توجه داشته باشید که علاوه بر موارد فوق که در کلاس انجام خواهد شد انجمن خدمات جانبی رایگان دیگری هم برای شما عزیزان در نظر گرفته است که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. برای افراد شرکت کننده در کلاس یک کانال تلگرام در نظر گرفته خواهد شد که در آن موارد مهمی از قبیل پیام‌های مشاوره‌ای حاوی اطلاعات مورد نیاز برای مطالعه مباحث ، نحوه مطالعه کاربردی آیین‌نامه ها ، مشخص کردن میزان اهمیت مباحث براساس تعداد سوالات مطرح شده از هر کدام ، تعیین بخش‌های مهم و کاربردی برای مطالعه هریک از مباحث ، بیان اصول و شیوه‌های تست زنی صحیح ، اطلاع رسانی زمان و مکان کلاس ها و …
  2. در نظر گرفتن امکان مشاوره رایگان – حضوری و تلفنی برای شرکت کنندگان در کلاس از روز ثبت‌نام تا روز برگزاری آزمون با تعیین وقت قبلی.
  3. در نظر گرفتن امکان رفع اشکال برای شرکت کنندگان در کلاس از روز ثبت‌نام تا روز برگزاری آزمون با استفاده از کانال تلگرام روزهای برگزاری کلاس: پنچشنبه ازساعت13-21 و جمعه ازساعت9-14 محل برگزاری دوره: غرب تهران دانشکده نفت (جنب مترو طرشت) با توجه به اولویت ثبت نام اعضای انجمن مهندسان عمران تهران، ظرفیت ثبت نام محدود است.
  • شهریه ی کلاس ها مبلغ 2500000 تومان می باشد.
  • ثبت نام تا تاریخ 19 دیماه شامل 20 درصد تخفیف میباشد.
  • شهریه با تخفیف 2000000 تومان میباشد درصورت ثبت نام گروهی (2نفر)شهریه هردونفر به 1750000 کاهش می یابد.
  • درصورت ثبت نام گروهی (3نفربه بالا)شهریه تمامی نفرات به 1500000کاهش می یابد

توجه : پرداخت شهریه کلاس ها بصورت اقساط نیز امکان پذیر می باشد.

علاقه‌مندان می‌توانند به منظور ثبت نام و یا دریافت اطلاعات تکمیلی دوره از طریق :
تلفن: 44372470-021
شناسه ی تلگرام: @anjoman_omran_tehran
اینستاگرام ما: @anjomanomran33
تماس حاصل فرمایید.